Termíny vydávania povolení na samovýrobu palivového dreva

zoznam termínovAktuality ML Dobšiná

Meststké lesy Dobšiná spol. s r.o., ponúkajú širokej verejnosti rekreáciu v lone  čarovnej prírody Slovenského raja. Predstavujeme Vám možnosti relaxu v novo zrekonštruovanom zariadení chata Ľadová.

Chata ľadová

Pozrite si fotogalériu z Chovateľskej prehliadky trofejí z poľovníckej sezóny 2017/2018


 

Bežecké lyžovanie opäť v Ľadovej

Spoločnosť Mestské lesy Dobšiná na základe uznesenia  č.528-13/XII-2017-MsZ a po odporúčaní dozornej rady vyhlásili dňa 21. 12. 2017 verejné obstarávanie na špeciálny pracovný terénny stroj v súlade so zákonom č.343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní.  Dňa 4. 1. 2018 bolo obstarávanie ukončené a následne s úspešným uchádzačom bola podpísaná zmluva na nákup nového vozidla značky Can-Am TRAXTER  PRO HD8.

Jedná sa o multifunkčný pracovný stroj, ktorého obstaranie bolo navrhnuté tak aby spĺňal  požiadavky našej výroby v spojení aj s potrebami nášho mesta a širokej verejnosti.  S viacerých ponúk nakoniec zvíťazil práve model TRAXTER, ktorý s doplnkami a adaptérmi bude zabezpečovať pracovné činnosti v letnom aj zimnom období.  Vozidlo Can-Am je vybavené 14 palcovými pneumatikami a pre zimné obdobie snežnými pásmi.  Momentálne je stroj už v garáži našej spoločnosti a začali sme ho využívať v lesnej prevádzke na sprístupňovanie a prerezávanie lesných ciest po vetrových zlomoch, na zimné prikrmovanie zveri, ochranné služby, či zabezpečenie prevádzky na celoročne sprístupnenej chate Gápel ale aj na komerčné zážitkové jazdy.

Stroj bol zatiaľ dodaný bez adaptérov, na ich dodávku zo zahraničia sa ešte stále čaká, čo je trocha na škodu veci, pretože sa jedná o zariadenia, ktoré sú  použiteľné práve pri dostatočnej snehovej nádielke. Jedná sa o snehovú frézu na zimnú údržbu chodníkov v našom meste a taktiež zariadenie na výrobu bežeckých tratí v našom okolí. Našou spoločnou snahou s mestom Dobšiná a obcou Stratená je znovuotvorenie bežeckého areálu  v Ľadovej.  Postupnými krokmi by sme chceli oživiť myšlienku stavby bežeckých tratí  pre širokú verejnosť, neskôr dobudovanie celkovej infraštruktúry s možným zasnežovaním i osvetlením trate. Samozrejme že je to „beh na dlhé trate“ ale myšlienka bežeckého areálu už oslovila aj kompetentné inštitúcie a začínajú sa podnikať kroky pre tvorbu projektu na ďalšie financovanie s prostriedkov štátneho rozpočtu alebo EÚ.

Aby sme nezaháľali a využili ešte dobré snehové podmienky v Ľadovej, rozhodli sme sa aj napriek blížiacej sa jari svojpomocne a zo zapožičanou „žehličkou“  (zariadenie na výrobu klasickej stopy) pripraviť niekoľko tratí v lokalite Ľadová (Samelová, Vilmoš plac, Zvonica, Ku partizánovi, Ranč pod Ostrou Skalou).  Trate sú k dispozícií od 22. 3. a budeme sa ich snažiť obnovovať, kým nám to dovolia snehové podmienky.

Pozývame milovníkov bežeckého lyžovania, ktorí ešte neodložili svoje bežky aby si prišli vyskúšať jednotlivé trate v nádhernej scenérii okolia Dobšinskej Ľadovej Jaskyne. Berte to ako akýsi predkrm pred budúcoročnou lyžiarskou sezónou, na ktorú sa chceme dôkladne pripraviť aby sme pre vás počas celej zimy zabezpečili kvalitné bežecké stopy.

Marcel Kollárik


Biatlonové preteky Mestských lesov

Dňa 22.3.2018 sme  si na rozlúčku so zimou zorganizovali  preteky  v Biatlone.  Účasť bola pomerne hojná a zastúpenie rozmanité. Boli medzi nami aj „starí“ lyžiari, no niektorí boli na lyžiach prvý krát. Aj napriek tomu sme všetci  zdolali biatlonovú trať úspešne až dokonca a po pretekoch sme sa posilnili dobrým gulášom.  Mali sme šťastie, že sme zastihli pekné zimné počasie.Deň lesov mesta Dobšiná - 25. výročie Mestských lesov Dobšiná

Prečítajte si o podujatí ktoré sa uskutočnilo 28.9.2017 na námesti v dobšinej 

  • FSC
  • Mesto Dobšiná
  • Natura 2000

Copyright © 2012 Mestské lesy Dobšiná s.r.o.

Obsah tejto internetovej stránky je vlastníctvom autora stránky. Všetky práva vyhradené

Created by inMAD Design

Navštívte tiež: